پنجمین همایش ملی حقوق انرژی در دانشگاه تهران برگزار می شود

به گزارش وبلاگ سفر و گردشگری، پنجمین همایش ملی حل و فصل اختلافات در صنعت انرژی، 10 و 11 آذر ماه 98 با مشارکت مؤسسه مطالعات حقوق انرژی دانشگاه تهران برگزار می شود.

پنجمین همایش ملی حقوق انرژی در دانشگاه تهران برگزار می شود

به گزارش خبرنگار دانشگاه وبلاگ سفر و گردشگری، مؤسسه مطالعات حقوق انرژی دانشگاه تهران با همکاری وزارت نفت، وزرات نیرو و پژوهشگاه نیرو، پنجمین همایش ملی از سلسله همایش های حقوق انرژی را 10 و 11 آذر ماه 98 برگزار می کند. رسیدگی قضائی، داوری و روش های جایگزین حل و فصل اختلافات از جمله محور های این همایش است.

دعاوی حوزه انرژی در صنعت نفت و گاز، انرژی هسته ای و انرژی های نو عمدتاً ناشی از نقض تعهدات قراردادی، مصادره و سلب مالکیت های مستقیم و غیرمستقیم، رفتار های تبعیض آمیز کشور میزبان، عدم توجه به مسئولیت اجتماعی، بهره گیری از فناوری های خطرناک و نوین در صنعت انرژی، عدم ثبات در مقررات گذاری در کنار سایر عوامل ایجاد اختلاف است.

بر این اساس، ضروریست ابعاد مختلف موارد مرتبط با حل اختلافات در صنعت انرژی با استمداد از تجربه های جدید رسیدگی های حقوقی در عرصه های بین المللی به بحث و تبادل نظر گذاشته شود تا حقوقدانان و دست اندرکاران صنعت انرژی بتوانند با اطلاعات به روز و مهارت های لازم، دولت ها و سایر ذی نفعان را در حفاظت و بهره برداری بهینه و مطمئن از منابع انرژی که متعلق به ملت ها می باشد، یاری رسانند.

علاقه مندان جهت ثبت نام و یا کسب اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس endiset.ut.ac.ir مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "پنجمین همایش ملی حقوق انرژی در دانشگاه تهران برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنجمین همایش ملی حقوق انرژی در دانشگاه تهران برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید